HIC MANEBIMUS OPTIME


HIC MANEBIMUS OPTIME

HIC MANEBIMUS OPTIME
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

HIC MANEBIMUS OPTIMEZaloguj

forum wymiany ognia i niekiedy zgodnych poglądów


descriptionSądy, samorządy czy... EmptySądy, samorządy czy...

more_horiz
przedterminowe?
Był moment, gdy dopuszczałem przedterminowe wybory po zawetowaniu przez Prezydenta ustaw. Jednak to mogłoby doprowadzić do ogólnej destabilizacji. Myślę, że przedterminowe mogą być rozpisane po wyborach samorządowych, stosownie do ich rezultatu. Sądy pewnie poczekają  na lepsze czasy... Tak ćwierkają wiewiórki na ministerialnych dachach...

descriptionSądy, samorządy czy... EmptyRe: Sądy, samorządy czy...

more_horiz
Kiedy mają nastać te lepsze czasy?

descriptionSądy, samorządy czy... EmptyRe: Sądy, samorządy czy...

more_horiz
Puchaty napisał:
Kiedy mają nastać te lepsze czasy?

I to jest bardzo dobre pytanie. Może okazać się, że juz były lub włąśnie mijają...

descriptionSądy, samorządy czy... EmptyRe: Sądy, samorządy czy...

more_horiz
Uważam, że zamiast tracić energię np. na reformę oświaty, powinni w pierwszym miesiącu rządów załatwić sprawę sądów, mediów i samorządu. A tak dali timmermansom, junkersom i sorosom czas na przygotowanie rebelii. Bez sensu.

descriptionSądy, samorządy czy... EmptyRe: Sądy, samorządy czy...

more_horiz
Z dzisiejszej perspektywy tak niestety to wygląda. Bułkę przez bibułkę nie popłaca. Mamy do czynienia ze zwyczajnymi zbójami. I tę wiedzę chyba posiadali wszyscy, tak więc jest teraz o wiele ciężej...

descriptionSądy, samorządy czy... EmptyRe: Sądy, samorządy czy...

more_horiz
xpost pisal od 2 lat, ze najpierw media - to nie udalo by się im milionów polaków tak sromotnie oszukać.
ale media są nietknięte - podobno zaplanowane na jesień.
ERGO - do poznej jesieni oni zrobią WSzYSTKO, żeby przewrócić ten rząd.

z cało pewnościo.

na przykład teraz udają, że sądy spokorniały - ale gwarantuję, ze te sądy (SN) - jeszcze podniiosą łeb, w chwili ostatecznego przesilenia.

nie wiem jak służby, ale zapewne także.

descriptionSądy, samorządy czy... EmptyRe: Sądy, samorządy czy...

more_horiz
consumer napisał:
Uważam, że zamiast tracić energię np. na reformę oświaty, powinni w pierwszym miesiącu rządów załatwić sprawę sądów, mediów i samorządu. A tak dali timmermansom, junkersom i sorosom czas na przygotowanie rebelii. Bez sensu.


Nie no, najpierw trzeba było zamknąć kwestię TK.

Nie bardzo wierzę w Prezydenta w tej sprawie, ale ufam Premier Szydło, że nie odpuści i załatwią to jeszcze w tym roku.

descriptionSądy, samorządy czy... EmptyRe: Sądy, samorządy czy...

more_horiz
Jasne: TK, media, sądownictwo i samorządy. W takiej kolejności i to w pierwszym roku rządów. A nie babrać się w pierdołach typu likwidacja gimnazjów i robić sobie przy okazji w pierwszym tygodniu rządów potężny elektorat negatywny. Ta reforma byłaby świetna, ale na początku drugiej kadencji.

descriptionSądy, samorządy czy... EmptyRe: Sądy, samorządy czy...

more_horiz
W grudniu Przyłębska zostaje prezesem TK. W tym samym czasie opozycja organizuje swoje pucio pucio. W styczniu ruszają prace nad ustawą o KRS, a kiedy w lipcu dobiegają końca to doczepia się do niej reformę Sądu Najwyższego. Dało się szybciej? Może i tak. Zawsze się da.

descriptionSądy, samorządy czy... EmptyRe: Sądy, samorządy czy...

more_horiz
Swoją szosą, wiecie, że projekt ustawy o KRS powstał już w maju 2016? Później, w styczniu 2017, powstał drugi, prawie identyczny i dopiero ten drugi przeszedł całą drogę legislacyjną.

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12284955/katalog/12350817#12350817

Ostatnio zmieniony przez celnik dnia 10.08.17 8:07, w całości zmieniany 1 raz

descriptionSądy, samorządy czy... EmptyRe: Sądy, samorządy czy...

more_horiz
@celnik A na czym polegały różnice? I dlaczego wcześniej można było czekać, a teraz konieczny był tryb ekstraordynaryjny?

descriptionSądy, samorządy czy... EmptyRe: Sądy, samorządy czy...

more_horiz
Hmmm... trochę się rozpędziłem w zapale rewolucyjnym Wink Rzuciłem okiem i tak mi się wydało, ale jednak przesadziłem z tym "prawie identyczne". Przepraszam, zwykle jestem bardziej uważny.

Ja nie jestem prawnikiem, więc nawet się nie podejmuję analizy. Z tego, co widzę, to inna jest procedura wyboru sędziów. Jeżeli chce Kolega porównać, to proszę:
- Projekt z 2 maja 2016: https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12284955/12350817/12350818/dokument219691.pdf
- Projekt z 23 stycznia 2017: https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12284955/12350817/12350818/dokument270266.pdf

Co do trybu procedowania. Ustawa o KRS była procedowana szybko, ale z zachowaniem wszystkich normalnych procedur, chyba bez większych skandali. Był projekt z maja, który przeleżał pół roku. Później był projekt ze stycznia, który przeszedł cały proces. Dlaczego tak? Nie wiem.

Natomiast tryb ekstraordynaryjny dotyczy ustawy o SN. Tutaj rympał był całkowity. Jak rozumiem chciano połączyć obie ustawy, żeby jeszcze przed wakacjami mieć z głowy reformę sądów.

Ostatnio zmieniony przez celnik dnia 10.08.17 8:09, w całości zmieniany 1 raz

descriptionSądy, samorządy czy... EmptyRe: Sądy, samorządy czy...

more_horiz
Jest problem z linkami, bo jak czytam na stronie: "Informujemy, że w dniu 9 sierpnia 2017 roku, w godzinach 16:30-22:00, planowane są prace serwisowe, w związku z czym portal legislacja.rcl.gov.pl będzie niedostępny."

descriptionSądy, samorządy czy... EmptyRe: Sądy, samorządy czy...

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
power_settings_newLogin to reply